En İyi Süt Alerjisi Doktorları

En İyi Süt Alerjisi Doktorları

Süt alerjisi, günümüzde bebeklerde en sık rastlanan alerji türü olup maalesef bu alanda yetkin, uzmanlığını süt alerjisi üzerine yapmış doktor sayısı oldukça azdır.

Günümüzde bir çok alerji doktoru mevcut olup, uzmanlık alanlarına baktığımız zaman genelinde astım, bronşit yada besin alerjileri ile ilgili tecrübelere sahip olduklarını görüyoruz. Ancak inek sütü alerjisi oldukça spesifik bir alan olup, özellikle yeni doğan bebeklerde çok dikkatli takip ve teşhis ile ailelerin doğru yönlendirilmesi ihtiyacı ortaya çıkmaktadır.

Maalesef bir çok doktor, bu işi tamamen ticari kaygı ile yapmakta ve ailelerin psikolojisini anlamadan, bebeğin özel durumunu çok detaylı incelemeden genel geçer bilindik kurallarla hastaları yönlendirmektedirler.

Süt alerjisi kızımız için 2. ayda gittiğimiz, İstanbul’daki çok bilindik bir gastroenteroloji profesörü bize anne sütünü kesmemizi ve anti-alerjik mamalara başlamamızı önermesine rağmen, tamamen kendi çabalarımız ve yurt dışındaki internet sitelerinden yaptığımız araştırmalar neticesinde anne sütünü bırakmanın en büyük hata olacağını ve diyet yaparak emzirmeye devam etmemiz gerektiğini öğrendiğimizde o ünlü profesör doktorun bizi yanlış yönlendirdiğini anladığımızda şok olmuştuk.

Kızımız, 2 yaşına kadar anne sütü almaya devam etti ve alerjisi 1 yaşını dolmadan geçmişti ve biz, aldığımız kararın ne kadar yerinde olduğunu ve kolay kolay hiç bir doktora güvenmememiz gerektiğini öğrenmiş olduk.

Peki bizimle aynı durumda olan anneler ne yapmalı? Kime güvenmeli?

Bu sorunun cevabı için, aylarca özenle yaptığımız araştırmaların sonuçlarını sizinle paylaşmak ve size en iyi destek olabilecek doktorların listesini paylaşmak istedik.

İstanbul’da gidilebilecek en iyi süt alerjisi doktorları;

Prof. Dr. Fügen Çullu Çokuğraş

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Gastroenteroloji ve Beslenme Uzmanı olan doktorun Nişantaşı’ndaki muayenehanesine 0 212 291 29 39 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Alanında uzman en iyi doktorlardan birisi olup randevu almakta sıkıntı yaşayabilirsiniz. Genellikle 1-2 ay sonrasına randevu veriliyor.

Prof. Dr. Haluk Çokuğraş

Cerrehpaşa Tıp Fakültesi profesörlerindendir. Alerji, astım ve gastroenteroloji uzmanıdır. Fügen Çullu’nun eşidir. Aynı muayenehanede hizmet vermektedirler. Telefon: 0 212 291 29 39

Prof. Dr. Nermin Güler

Çapa Tıp Fakültesi İmmunoloji bölüm başkanı olan doktorun Aksaray’daki muayenehanesine 0 212 528 65 68 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. 

Özellikle astım, bronşit, alerjik astım gibi konularda uzaman olan doktor, süt alerjisi ve çoklu besin alerjileri ile ilgili konularda da oldukça donanımlıdır.

Acil randevu almakta güçlük çekebilirsiniz. Genellikle 1-2 hafta zarfında randevu verebilmektedir.

Prof. Dr. Cansın Saçkesen

Koç Üniversitesi Hastanesinde görev yapan doktor, bebek alerjileri konusunda uzman. Koç Üniversitesi Hastanesinden ulaşabilirsiniz. 0 850 250 82 50

Prof .Dr. Günseli Bozdoğan

Çocuk alerjisi uzmanı. Acıbadem Hastanelerinde görev yapıyor. Telefon: 0212 414 44 44

Prof.Dr.Tufan Kutlu

Beslenme ve Gastroenteroloji uzmanıdır. Bakırköy’deki muayenehanesinin telefonu: 0 212 583 76 76

Prof. Dr. Tülay Erkan

Cerrahpaşa Üniversitesinde bebek Gastroentoroloji bölümünde görev yapıyor. Muayenehanesinin telefon numarası 0 212 414 30 00.

Prof.Dr.Ender Pehlivanoğlu

Çocuk Gastroenteroloji uzmanı. Altunizade Academic Hospital’de görev yapıyor. Tel: 0212 444 03 53

Prof. Dr. Mustafa Bakır

Çocuk Alerji ve İmmünoloji Uzmanı. Bostancı muayenehane tel: 0216 385 03 76

İzmir, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi Pediatrik Solunum Alerji Bilim Dalı, Muayenehane tel : 0232 373 14 76

Doç. Dr. Suna Asilsoy

9 Eylül Üniversitesi Hastanesinde görev yapıyor.

Prof. Dr. Funda Özgenç

Ege Üniversitesi Hastanesinde görev yapmaktadır. Çocuk Gastroenteroloji uzmanıdır.

Prof. Dr. Remziye Tanaç

Ege Üniversitesinde görev alıyor. Pediatrik İmmunoloji uzmanıdır.

Yukarıda sayılan doktorların dışında bir çok alerji uzmanı mevcut olup biz burada sadece, araştırdığımız ve bildiğimiz doktorların isimlerini belirttik.

Sorularınız ve görüşleriniz için bize her zaman aşağıdaki yorum bölümünden ulaşabilirsiniz.

Süt alerjisi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki konulara da göz atabilirsiniz.

Süt Alerjisi Nedir? Nasıl Ortaya Çıkar?

Süt Alerjisine Neden Olan Besinler Nelerdir?

Süt Alerjisi Belirtileri Nelerdir?

Süt Alerjisi Varsa Emzirmeyi Bırakmalı mıyım?

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Nuran diyor

    Konya’da bildiginiz-duydugunuz bu konuda uzman bir doktor var mi acaba?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.